3 tipy na snížení úrokové sazby hypotéky

78468922.jpg

Dnes pro Vás mám 3 ověřené tipy, které Vás v době podání žádosti o hypotéku ochrání před vysokou úrokovou sazbou. Pojďme se na ně podívat a možná některý z nich bude řešit přesně Vaší situaci.

Přizvání dalších osob k žádosti o hypotéku

Může jít o rodiče, zletilé děti, sourozence, životní partnery, sousedy či kolegy z práce. Hypotéka, o kterou žádá více lidí s prokazatelnými příjmy, je pro banky méně riziková a díky tomu i zajímavější. Je pravděpodobné, že se Vám tak podaří vyjednat slevu na úrokové sazbě. Stále existují banky, které jako podmínku pro poskytnutí hypotéky vyžadují uzavření životního pojištění pro žadatele.  Této povinnosti se snadno vyhnete tím, že o hypotéku požádáte s dalším člověkem (o hypotéku mohou žádat maximálně 4 lidi).

Zástava další nemovitosti

O poznání „radikálnější“ krok, ke kterému se řada lidí neodhodlá kvůli psychickému bloku a strachu o nemovitost. Jedná se přitom o vůbec nejúčinnější způsob, jak od banky dostat nabídku s výrazně nižší úrokovou sazbou. Ano, zástava nemovitosti znamená, že v extrémním případě můžete přijít o střechu nad hlavou, ale pouze v případě, kdy přestanete úvěr splácet a nejste ochotni se s bankou jakkoliv domluvit. Ostatní rizika jako jsou přírodní katastrofy, dlouhodobá nemoc, úraz, pracovní neschopnost či nezaměstnanost můžete výrazně omezit úvěrovým pojištěním. Tzn. riziko, že se majitel další zastavované nemovitosti ocitne pod mostem je téměř nulové. Druhá zastavovaná nemovitost pak nemusí být ve Vašem vlastnictví.

Použití „jiných“ peněz

Asi nejméně bolestivý a přitom účinný způsob, jak dostat úrokovou sazbu hypotéky dolů. Jinými penězi se v tomto případě myslí buď Vaše úspory, či jiný úvěr, např. úvěr ze stavebního spoření. V praxi to vypadá tak, že pokud byste si půjčili na 100 % hodnoty nemovitosti pouze z hypotéky, dostanete od banky úrokovou sazbu např. 4,3 % p.a.. Pokud byste si však vzali hypotéku na 85 % ceny nemovitosti, a zbytek doplatili z vlastních zdrojů či úvěru ze stavebního spoření, dostanete úrokovou sazbu např. 3,1 %.

Petr_Hošek.jpg
Obraťte se při vyřizování hypotéky na odborníka schopného vyjednat Vám ty opravdu nejvýhodnější podmínky. Kontaktujte mne prostřednictvím formuláře na této stránce, ukážu Vám, jaké jsou Vaše možnosti.
  • Petr_Hošek.jpg
  • Manažer senior Petr Hošek

  • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

  • Specializace:
  • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

  • Region působení:
  • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

  • Kontakt:
  • p.hosek@bcas.cz

  • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT