5+1 způsobů, jak se na dovolené ochránit před nečekanými výdaji

cestovani_03_dovolena_u_more.jpg

Řeč bude dnes o tom, jak na dovolené v zahraničí správně zacházet s platební kartou Platební karta pro vás znamená rychlý a jednoduchý způsob platby, který zároveň obsahuje i určitá rizika. O co se jedná, to si povíme níže.

1. Kartu si před odjezdem do zahraničí podepište

Podpis karty by měl následovat ihned poté, co ji obdržíte. Ruku na srdce, jen v naší republice běhají tisíce lidí, kteří tak neučinili. Pokud vám ovšem obchodník odmítne platbu nepodepsanou kartou v ČR, nic extra se neděje. Jinak je tomu ale v případě, kdy vám takovou platbu odmítne hoteliér na druhém konci světa. Pak nastávají opravdu krušné chvíle. Neriskujte, že se dostanete do situace, kdy nebudete mít čím zaplatit a s nepodepsanou kartou do zahraničí neodjíždějte.

 

 1. 2. Pozor na prázdná místa na účtence

Pozorně si všímejte, co podepisujete! Jakákoliv volná místa na řádku s cenou proškrtněte, aby tak nedošlo k tomu, že obchodník provede (již bez vašeho vědomí) další platbu s tím, že v případě reklamace se bude „ohánět“ právě vámi podepsanou účtenkou.

 

 1. 3. Kartu nikdy nespouštějte z očí

I moderní karty lze zkopírovat, přičemž jsou to právě turisté, kdo patří do skupiny nejoblíbenějších obětí různých podvodníků. Pokud platíte kartou v restauraci či obchodu, všímejte si, do kolika terminálů obchodník vaši kartu zasunuje, přičemž platí, že více jak 1 terminál = velké riziko podvodu. Kartu za žádných okolností neposkytujte jako „záruku“ za půjčení, v opačném případě totiž riskujete, že zatímco si budete užívat na půjčeném vodním skútru či motorce, někdo bude kopírovat data z vaší karty.

 

 1. 4. Schovávejte si každou účtenku

Účtenky vyhazujte až po cca 60 dnech. Výpisy z plateb kartou si pak vždy překontrolujte oproti těmto účtenkám, zejména v měsících následujících po návratu z dovolené. Pokud najdete mezi údaji na účtenkách a na výpise jakýkoliv rozpor, okamžitě volejte do společnosti, která vám kartu vydala a platby reklamujte.

 

 1. 5. Opište si číslo vaší karty

Pro případ zablokování karty si opište její číslo a to si vložte mimo svoji peněženku, např. do cestovního pasu, taštičky na kosmetiku.

 

+ 1. Žádejte část utracených peněz zpět

Částky, které platíme na dovolené v zahraničí, nejsou malé a tak je na místě chtít část zaplacených peněz zpět. Nemusíte si přitom doprošovat žádného obchodníka, stačí, když budete na svých cestách platit kreditní kartou Citi Broker Consulting, která vám automaticky vrátí zpět 2 % z každé platby a to až do částky 1 000 Kč za měsíc.

Petr_Hošek.jpg
Líbí se vám možnost získat část utracených peněz zpět? Kontaktujte mne ještě dnes s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci vašich možností.
 • Petr_Hošek.jpg
 • Manažer senior Petr Hošek

 • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

 • Specializace:
 • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

 • Region působení:
 • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

 • Kontakt:
 • p.hosek@bcas.cz

 • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT