Hlídací peněženka

img_160.jpg

Také jste někdy zažili ten nepříjemný pocit, kdy do výplaty zbývá ještě týden a na vašem účtu se záhadně rozkutálely všechny peníze neznámo kam? Většinou to nebývá kvůli velkým výdajům, ty si člověk díky finančnímu plánu hlídá a má pod kontrolou. Nejvíc se utratí za drobnosti – jídlo, zábava, sladkosti, návštěva kavárny, kina, divadla – prostě běžné výdaje, kterých si často nevšímáme. Často k tomuto „rozkutálení“ peněz z účtu přispívají platební karty ve vaší peněžence. Na jednu stranu vám přinášejí komfort v tom smyslu, že máte své peníze kdykoliv k dispozici. Na druhou stranu ale velmi svádějí k utrácení a ztrátě přehledu o stavu vašeho účtu.

Pokud se vám peníze z účtu „ztrácí“ opakovaně, měli byste si pořídit „hlídací peněženku“.  Její princip je jednoduchý. Každý týden si zajdete v předem stanovený den do bankomatu, kde si vyberete předem spočítanou částku (k jejímu výpočtu se dostaneme níže). Tuto částku si vložíte do jedné kapsy peněženky a každý den z ní budete postupně odebírat denní příděl peněz. Pokud vám peníze začnou docházet, berte to jako signál k tomu, že se budete muset krotit s výdaji a uskromnit. V žádném případě se nejedná o signál „Zajděte si pro další peníze do bankomatu.“ Dokud si nezvyknete na stanovené týdenní limity, plaťte pouze hotově a pečlivě sledujte stav svých financí v peněžence. Získáte tak velmi dobrý přehled o tom, za co nejvíce utrácíte a také zjistíte, jak moc budete muset šetřit, abyste si mohli pořídit něco většího.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí ještě dnes, spravujte své finance s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci Vašich možností kliknutím zde

 

A teď ještě slíbený výpočet vašeho týdenního výběru z bankomatu: Když vám přijde výplata, odečtěte z ní částky, které si spoříte na své dlouhodobé cíle (například pravidelné investování, nebo spoření na rentu) a také splátku hypotéky tak, jak jste si ji stanovili se svým finančním konzultantem ve finančním plánu. Tímto výpočtem se dostanete na částku, kterou máte k dispozici na běžné měsíční výdaje. Vydělte ji počtem týdnů v měsíci a pak už si jen stanovte jeden den v týdnu, kdy budete peníze pravidelně vybírat.

Petr_Hošek.jpg
Pokud se naučíte tento systém dodržovat, už se vám nestane, že nevyjdete s výplatou. „Hlídací peněženka“ vám otevře oči a naučí vás šetřit.
  • Petr_Hošek.jpg
  • Manažer senior Petr Hošek

  • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

  • Specializace:
  • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

  • Region působení:
  • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

  • Kontakt:
  • p.hosek@bcas.cz

  • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT