Hypotéku teď?

img_169.jpg

Přemýšlíte o tom, jestli je nyní nejvhodnější doba vzít si hypoteční úvěr? Přemítáte, zde nepůjdou sazby ještě dolů, když jsou na nejnižších úrovních v historii? A jak se dá vůbec opravdu fantastická úroková sazba na hypotéce pořídit? Dnes pro vás mám odpovědi.

Nečekejte na další snižování úrokových sazeb, další už zřejmě nebude. Ano, můžeme se ještě posunout o desetinku procenta, ale směr už není jistý. Pokud si chcete pořídit vlastní bydlení je právě teď ten nejlepší na čas. Úrokové sazby se pohybují v rozmezí od 2% do 2,5% pro nejčastější fixaci 5 let. Navíc zde samozřejmě existuje šance vyjednat sazbu ještě nižší, když víte jak na to.

Ale takto sympatické sazby hypoték nemusejí vydržet dlouho. Připravuje se totiž zákon o spotřebitelském úvěru, který změní zaběhnuté pořádky i u hypotečních úvěrů. Hlavní změnou by měla být možnost úvěr za určitých podmínek kdykoliv splatit. Na první pohled to zní jako dobrá zpráva. Na druhý už to tak úžasné není. Možnost kdykoliv (nebo alespoň častěji) mimořádně splácet hypotéku totiž již dnes některé banky nabízejí, ale nikde to není zadarmo. Pokud tuto možnost budou muset banky nabízet, určitě si jí nechají zaplatit v podobě navýšení úrokové sazby.

Je správné snažit se nahnat každou desetinku procenta úrokové sazby. Ale o výši měsíční splátky rozhoduje nejvíce jiný parametr – doba splatnosti. Čím delší splatnost, tím nižší splátka (pozor neplatí zde přesně přímá úměra).

Splácet méně a kratší dobu zní lákavě, ale ne vždy to jde. Ano, čím delší doba splácení, tím více zaplatíte bance na úrocích. Rozdíl je ovšem v měsíční splátce. V tabulce níže se můžete podívat na to, jak se vyvíjí měsíční splátka v závislosti na době splatnosti.

 

 

výše úvěru

úroková sazba

1 800 000 Kč

2,10%

doba splatnosti

měsíční splátka

20 let

9 191 Kč

25 let

7 717 Kč

30 let

6 744 Kč

 

Vidíte, že rozdíl ve splátce je přes 2440 Kč měsíčně a je vidět, že splácet kratší dobu nemusí nutně znamenat to nejlepší řešení.

Petr_Hošek.jpg
Jak vyjednat nejlepší sazbu a jak hypotéku nastavit? To jsou otázky, na které neexistuje univerzální odpověď. Najdu pro vás individuální řešení.
  • Petr_Hošek.jpg
  • Manažer senior Petr Hošek

  • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

  • Specializace:
  • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

  • Region působení:
  • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

  • Kontakt:
  • p.hosek@bcas.cz

  • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT