Končí Vám letos fixace úrokové sazby? Snižte splátky hypotéky na minimum!

img_252.jpg

Datuje-li se počátek Vaší hypotéky k roku 2007, pohybuje se výše úrokové sazby této hypotéky velmi pravděpodobně mezi 4,5 % - 5,5 %, v případě hypotéky z roku 2009 pak mezi 5 % - 5,5 %. Patříte-li mezi ty, kterým letos končí pětiletá či tříletá fixace, nabízí se Vám výjimečná příležitost úspory na splátkách.

Úrokové sazby na minimech

 

Zatímco v roce 2007 jela ekonomika České republiky na plné obrátky a Česká národní banka musela pomocí zvyšování úrokových sazeb krotit inflaci, dnes je situace jiná. Vyhlídka minimálního hospodářského růstu a minimální inflace dávají centrální bance prostor pro snížení sazeb, které se následně projevuje i v poklesu úrokových sazeb hypotečních úvěrů, ty se na konci loňského a začátku tohoto roku nacházely na historických minimech. Končí-li Vám tedy letos fixace úrokové sazby, naskýtá se Vám příležitost výjimečně výhodného refinancování úvěru, která bude mít v praxi podobu výrazně nižší měsíční splátky.

 

Co udělat pro snížení splátek hypotečního úvěru?

 

Postup je v podstatě jednoduchý, spolehnout se můžete pochopitelně i na mou pomocnou ruku.

 1. Pokud jej neznáte, zjistěte si přesný termín konce fixace úrokové sazby. S tím Vám mohu pochopitelně pomoci kontaktováním příslušného pracovníka banky, u které máte stávající hypotéku.

 2. Připravte si podklady potřebné pro případné refinancování úvěru k jiné bance. Jedná se zejména o odhad ceny nemovitosti a výši nesplacené částky ke dni konce fixace úrokové sazby. Nemáte-li odhad ceny nemovitosti k dispozici, obraťte se na mne prosím co možná nejdříve, abychom mohli, v případě potřeby, s dostatečným předstihem nechat zhotovit nový odhad ceny nemovitosti. V mých silách je pochopitelně i výpočet již zmíněné nesplacené částky hypotečního úvěru.

 3. Včasné zjištění konkurenčních nabídek. Tady již připadá většina práce mně. Včasná příprava na refinancování hypotečního úvěru znamená dostatečný prostor pro vyjednávání s bankami o ještě nižších úrokových sazbách. Výsledná úspora na měsíční splátce tedy může nakonec překonat i Vaše nejoptimističtější předpoklady.

 4. Včasná komunikace se stávající bankou o refinancování stávajícího hypotečního úvěru k jiné bance. O refinancování současného hypotečního úvěru k jiné bance musíte zcela logicky informovat Vaši stávající banku. Součástí komunikace je pak i žádost o oficiální potvrzení nesplacené částky hypotečního úvěru a sdělení termínu a informace o platbě, kterou bude stávající hypoteční úvěr splacen hypotečním úvěrem novým.

To je vše, po absolvování tohoto jednoduchého procesu ušetříte na splátce hypotečního úvěru i tisíce korun měsíčně, no nestojí to za tu „námahu“? Základním kamenem úspěchu je však připravenost a časné zabývání se možnostmi refinancování stávající hypotéky.

 

vítěz testu finančních poradců
Zajistěte se na stáří s vítězem testu finančních poradců. Udělejte správné rozhodnutí již dnes a sjednejte si bezplatnou a nezávaznou schůzku kliknutím zde

 

 

Průměrná úspora? 1 323 Kč a 1 820 Kč měsíčně

 

Budeme-li uvažovat průměrnou úrokovou sazbu hypoték v roce 2007 na úrovni 5 %, v roce 2009 na úrovni 5,5 % a v roce 2012 na úrovni 3,6 % %, ušetří Vám refinancování hypotečního úvěru opravdu zajímavé peníze. Při průměrné výši v České republice sjednávané hypotéce 1 700 000 Kč při splatnosti na 24 let se v případě hypotéky sjednané v roce 2007 jedná o úsporu 1 323 Kč měsíčně a v případě hypotéky sjednané v roce 2009 dokonce 1 820 Kč měsíčně. Určitě si dokážete představit příjemnější využití těchto peněz, než je jejich zasílání do banky coby součást splátky hypotéky, mám pravdu?

Petr_Hošek.jpg
Historicky minimální sazby nabízejí výjimečnou příležitost pro snížení splátek hypotečního úvěru. Neváhejte se na mne obrátit s žádostí o konzultaci Vašich možností a získejte snížením splátek hypotéky více peněz do svého rodinného rozpočtu
 • Petr_Hošek.jpg
 • Manažer senior Petr Hošek

 • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

 • Specializace:
 • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

 • Region působení:
 • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

 • Kontakt:
 • p.hosek@bcas.cz

 • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT