Na kontrolu vašeho penzijního připojištění zbývá jen pár dní

rodina_04_duchodkyne_se_synem.jpg

Změny občas přinášejí příležitost získat peníze navíc, jindy je tomu přesně naopak. V roce 2004 snížil stát vysokou státní podporu u stavebního spoření. Tenkrát vypukla bez přehánění „horečka stavebního spoření“. Možná sami pamatujete. Lidé si chtěli na poslední chvíli zajistit výhodnější podmínky na další léta dopředu. Podobná situace nyní panuje kolem penzijního připojištění. Víte, že zbývá posledních pár dní na kontrolu výhodnosti vašeho penzijního fondu a zajištění výhodných podmínek na mnoho let dopředu?

Finanční trh se vyvíjí, a tak produkt, který měl před lety nejlepší potenciál, mohl být předběhnut jiným. Přesně to nastalo i na trhu penzijního připojištění. A v souvislosti s penzijní reformou dojde na velké změny. Jedna z nich právě vrcholí. Lidé, kteří penzijní připojištění využívají, si mohou vybrat fond s největším potenciálem zhodnocení do budoucna pouze do konce února. Ti kdo je nemají, mohou nové smlouvy uzavřít do listopadu, tam je na rozhodování času dostatek.

 

A jaká kritéria rozhodují?

 

Průměrné minulé zhodnocení je dobrým vodítkem. Fond, kterému se dařilo v minulosti, může své výsledky zopakovat s větší pravděpodobností, než fond, který se nepředvedl.

Náklady příštích období jsou možná tajemně znějící položkou z účetnictví fondů, ale právě tento ukazatel je rozhodující s ohledem do budoucna. Čím vyšší náklady jsou, tím menší zhodnocení bude fond schopný připsat. Rozdíly mezi fondy jsou propastné. Zatímco některé fondy budou muset „odepsat“ průměrně více než 1000 korun každému klientovi, jiné jen o řád méně.

Při výběru je vhodné ohlížet se i na servis a komunikaci fondu s klienty. Nicméně důležitější je způsob výpočtu doživotní penze. Naspořené prostředky je možné z fondu vybrat jednorázově nebo formou renty. Víte, proč se může výpočet renty lišit? Může za to používání různých tabulek věku dožití. Fondy, které používají starší tabulky, počítají s nižším průměrným věkem dožití a budou vyplácet vyšší rentu.

 

 

vítěz testu finančních poradců
Zajistěte se na stáří s vítězem testu finančních poradců. Udělejte správné rozhodnutí již dnes a sjednejte si bezplatnou a nezávaznou schůzku kliknutím zde

 

A ještě jedna rada na závěr. Podle nové legislativy bude možné na penzijním připojištění získat státní příspěvek až od úložky 300 korun.

 

P.S.: Tip na víkend - od 8.3. do 11.3., veletrh Peníze na brněnském výstavišti. Spojte příjemné s užitečným, a vydejte se na tuto akci, která Vám ještě více poodhalí svět financí.

Petr_Hošek.jpg
Začněte se zabývat svými úsporami na stáří ještě dnes. Na změnu penzijního fondu Vám zbývá již jen několik dnů. Kontaktujte mne, a zajistěte si prostředky na důstojné stáří
  • Petr_Hošek.jpg
  • Manažer senior Petr Hošek

  • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

  • Specializace:
  • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

  • Region působení:
  • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

  • Kontakt:
  • p.hosek@bcas.cz

  • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT