Na stavebním spoření můžete na přelomu roku vydělat

img_202.jpg

Chystáte se v nejbližší době uzavřít stavební spoření, nebo vám právě naopak končí šestileté období spoření? Pak si dobře rozmyslete, jak uzavření nebo ukončení smlouvy o stavebním spoření načasovat. S blížícím se koncem roku se vám to určitě vyplatí. Na následujících řádcích najdete pár tipů, jak na stavebním spoření na přelomu roku vydělat maximum.

Největší výhoda stavebního spoření spočívá ve státním příspěvku. S ním také souvisí slibované tipy. Pro připomenutí - nárok na státní podporu má každý občan, který uzavře stavební spoření na 6 let a její výše roste závisle na výši uspořených peněz až do maxima 2000 Kč za rok (při uložení 20 000 Kč ročně).

Zajímá vás, jak se dá na státním příspěvku vydělat na přelomu roku? Státní příspěvek je připisován na stavební spoření za každý rok, kdy na účet vložíte prostředky. Těm z vás, kteří plánujete ukončit své spoření do konce roku, se určitě vyplatí s výběrem peněz měsíc počkat. Když ještě v lednu uložíte na svůj účet prostředky (v ideálním případě 20 000 Kč), vznikne vám tak nárok na 2000 Kč od státu i za rok 2013. Uložené prostředky si budete moci vybrat kdykoliv během roku (pokud už máte za sebou 6 let spoření) a státní podpora za rok 2013 vám pak bude zvlášť poslána na účet na jaře roku 2014.

Patříte-li naopak k těm, kterým finanční plán doporučuje uzavřít nové stavební spoření, udělejte to hned – do konce roku. Stejně jako v předchozím případě získáte navíc státní příspěvek za jeden rok navíc. Uložíte-li ještě v prosinci na účet 20 000 Kč, stát vám k nim hned na jaře přidá státní příspěvek za rok 2012 ve výši 2000 Kč. Kdybyste začali spořit až v lednu, o tyto peníze byste se připravili.

Petr_Hošek.jpg
Pokud vám v nejbližší době skončí stavební spoření a budete zvažovat, jak s naspořenými penězi naložit a kde je dále zhodnocovat, rozhodujte se především podle toho, jak brzy je budete chtít využít a jaký je váš vztah k riziku. Způsob investování vašich peněz by měl vždy zapadat do vašeho komplexního finančního plánu.
  • Petr_Hošek.jpg
  • Manažer senior Petr Hošek

  • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

  • Specializace:
  • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

  • Region působení:
  • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

  • Kontakt:
  • p.hosek@bcas.cz

  • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT