Při investování stůjte nohama na zemi

E010865.jpg

V životopisech slavných investorů se často dočteme o osudových investicích, které změnily jejich život. To může v laikovi vzbudit dojem, že i na něj určitě čeká „výhodná“ investice, která z něj udělá do druhého dne milionáře. Takovéto příběhy jsou však na hony vzdálené realitě. Pokud si od investování slibujete pohádkové zbohatnutí, čeká vás s největší pravděpodobností zklamání a možná i ztráta. Investování má smysl pouze, pokud ho vnímáte jako na prostředek dlouhodobého postupného zvyšování hodnoty peněz, které si spoříte. Pak vám může přinést velmi zajímavé peníze navíc.

Při investování platí jedno základní pravidlo: míra zhodnocení je přímo úměrná míře rizika. Zaručené investiční tipy zkrátka neexistují, proto je třeba se při investování držet střídmějších, ale účinnějších postupů.

Tím nejdůležitějším je rozložení investic. Pokud nechcete o své peníze přijít, nikdy nevsázejte vše na jednu kartu. Nevěřte „zaručeným tipům a metodám obchodování na burze“, o kterých možná mluví vaši známí. Ani ten nejlepší investiční analytik na světě neumí s jistotou předpovědět, která investice vydělá, natož člověk bez zkušeností.

 

vítěz testu finančních poradců
Udělejte správné rozhodnutí, investujte výhodně s vítězem testu finančních poradců. Sjednejte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci kliknutím zde

 

Jak zní tedy doporučení profesionálů pro laické investory? Investic se určitě není třeba obávat. Máte-li k dispozici volné finanční prostředky, rozhodně je lepší hledat vhodnou investici, než nechat peníze ležet na bankovním účtu. Když budete investice brát jako dlouhodobou ochranu peněz před inflací s možností menšího či většího výnosu, lze investovat s velmi uspokojivými výsledky. Klíčem ke správnému rozložení investic jsou například podílové fondy. Ve svém košíku tak budete mít namíchány investice ve správném poměru – v daném okamžiku některé přinesou zisk, jiné budou klesat. V průměru však dosáhnete zajímavého zhodnocení i v době ekonomických turbulencí.

Petr_Hošek.jpg
Výběr správných investic je vždy individuální záležitostí. Závisí na vašich cílech, finančním majetku, na vašem vztahu k riziku. S namícháním správného mixu se vždy poraďte se svým nezávislým finančním poradcem, abyste předešli pohádkám se špatným koncem.
  • Petr_Hošek.jpg
  • Manažer senior Petr Hošek

  • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

  • Specializace:
  • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

  • Region působení:
  • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

  • Kontakt:
  • p.hosek@bcas.cz

  • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT