Vyhněte se rizikům při prodeji nemovitosti

02J85709.jpg

Prodáváte nemovitost, nebo se k tomu v nejbližší době chystáte? Přemýšlíte, jak na to a hledáte informace na internetu? Možná jste už zjistili, že vám při takové transakci „hrozí“ nejenom finanční zisk, ale také nemalá rizika. Jedním rizikem je, že nemovitost prodáte za nízkou cenu nebo vůbec a druhým rizikem jsou rizika právní. Jak se jim vyhnete?

Nejčastější riziko nastává při stanovování nabídkové ceny prodávané nemovitosti. Majitel nemovitosti často nemívá úplně objektivní názor na cenu a ani vyprávění bývalých sousedů o prodejní ceně jejich nemovitosti nemusí být vždy směrodatné. Správné stanovení ceny je pro prodej klíčové, přecenění i podcenění může být znatelným zádrhelem. Obojí vede k tomu, že nakonec získáte za prodej méně peněz. Zásadní je tedy určit cenu nemovitosti správně.

Dalším krokem, kde se dá udělat chyba je způsob, množství a kvalita inzerce. I tato oblast má svá úskalí, tipy a triky. Realitky využívají technologie hromadných exportů inzerátů, ke kterým běžný prodávající nemá přístup. Myslíte si, že vám bude stačit jen jeden inzertní server? Nebo musíte mít 50 serverů? Obojí je pro vaši nemovitost s nejvyšší pravděpodobností nesmysl. Musíte vyvážit návštěvnost a exklusivitu a hlavně inzeráty aktivně spravovat a vyhodnocovat. Špatná inzerce se špatnými fotografiemi a popisem vede k nižší prodejní ceně nemovitosti.

I následné části prodejního procesu – prohlídky a vyjednávání se zájemci či zajištění právní dokumentace prodeje mohou být mnohdy nejen nepříjemné, časově náročné, ale především rizikové. Zvláště v oblasti smluvních dokumentů se přímo nabízí udělat chybu, které v horším případě můžeme velmi litovat. Při prodeji nemovitosti se zpravidla nejedná o zanedbatelné finanční transakce. Těch odrazujících případů je v minulosti realitních obchodů mnoho. Jediným způsobem, jak se chybám vyhnout je spolehnout se na odborníky.

Petr_Hošek.jpg
Nejsnadnější variantou při prodeji nemovitosti je využít služeb profesionálů. Kromě profesionální inzerce hledáme kupce mezi našimi klienty. Víme od nich, jakou nemovitost chtějí právě koupit a tu vaši jim nabídneme. Navíc každá smlouva u nás projde právním oddělením, a tak je s námi transakce bezpečná.
  • Petr_Hošek.jpg
  • Manažer senior Petr Hošek

  • ,,Snížíme Vám náklady a zvýšíme výnosy"

  • Specializace:
  • Finanční specialista, hypoteční konzultant, investiční specialista, specialista finančního plánování, specialista pojišťovnictví, lektor finanční gramotnosti - ABC finančního vzdělávání o.p.s.

  • Region působení:
  • Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Most, Chomutov, Klášterec, Kadaň.

  • Kontakt:
  • p.hosek@bcas.cz

  • Video vizitka:
Objednávka
BEZPLATNÉ KONZULTACE
ODESLAT